top of page
Logo_Bohater sezonu.png

Często zadawane pytania

 • Kim są Bohaterowie Sezonu? Kim są Poszukiwacze Bohaterów?
  Bohaterowie Sezonu to osoby, które szukają pracy sezonowej. Poszukiwacze Bohaterów to właściciele hotelów i restauracji, którzy poszukują pracowników sezonowych.
 • Jak wygląda proces aplikacji?
  Wypełnij formularz rejestracyjny i umów się z nami na rozmowę wideo. Nie możesz jej pominąć, gdyż jest kluczowym krokiem do znalezienia dla Ciebie idealnej pracy. Następnie, będziemy w stałym kontakcie i będziemy poszukiwać idealnej pracy dla Ciebie. Gdy już znajdziemy, będziemy umawiać rozmowę kwalifikacyjną, między Tobą, a pracodawcą.
 • Jakie rodzaje pracy oferujemy?
  Współpracujemy z renomowanymi hotelami i lokalami gastronomicznymi głównie na terenach wypoczynkowych. Poszukujemy pracowników w poniższych branżach: personel sprzątający, technicy, pracownicy serwisowi, personel kuchni.
 • Gdzie mogę znaleźć oferty pracy?
  Po zapoznaniu się z Twoją aplikacją i kwalifikacjami wyślemy Ci odpowiednie oferty pracy.
 • Jak wyglądają zarobki?
  Wynagrodzenie wygląda różnie w zależności od p0racodawcy i rodzaju wykonywanej pracy. Podczas rozmowy kwalifikacyjmej możesz negocjować z pracodawcą i zdecydować, czy oferta jest dla Ciebie atrakcyjna. Oczywiściem zawsze możesz zrezygnować z oferty, która Cię nie interesuje, a my będziemy szukać dalej. Ważne - My tylko nawiązujemy kontakt. Nie negocjujemy wysokoścu Twojego wynagrodzenia.
 • Praca Sezonowa - Co to znaczy?
  Rozróżnia się sezon letni i zimowy. Jednak, w zależnośći od pracodawcy, umowne daty obu sezonów przypadają różnie. Możesz pracować kilka mięsięcy, lub bez konkretnegi terminu końsa pracy. My pośrednuczymy w poszukiwaniach przez cały rok.
 • Czy jest jakiś minimalny okres pracy?"
  W przypadku pracy sezonowej należy być dostępnym przez co najmniej trzy miesiące (12 tygodni). Idealnym okresem jest cały sezon od Wielkanocy do końca października (sezon letni) lub od listopada do kwietnia (sezon zimowy). Ponieważ, aby uniknąć częstego zatrudniania nowych pracowników i móc zaplanować cały sezon ze stałym zespołem, pracodawca zawsze będzie preferował pracowników sezonowych, którzy pozostają możliwie jak najdłużej.
 • Jakie są godziny pracy? Ile godzin w tygodniu?
  Większość ofert dotyczy pracy w pełnym wymiarze godzin. Przy pięciodniowym tygodniu pracy, zazwyczaj pracuje się 40 godzin tygodniowo, przy 6 dniach – 48 godzin tygodniowo. Ponieważ są to okresy sezonowe, nadgodziny są powszechne i dozwolone w ramach przepisów prawa, i są wypłacane lub rekompensowane przez czas wolny od pracy. Zdarzają się pojedyncze oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin (20-30 godzin tygodniowo), ale jest to wyjątek.
 • Na jakich zasadach będę zatrudniony i przez kogo?
  Osoby są zatrudniane zawsze bezpośrednio u pracodawcy.
 • Czy zostanie zapewnione zakwaterowanie?
  Nasi Poszukiwacze Bohaterów (pracodawcy) dysponują zakwaterowaniem przeznaczonym specjalnie dla pracowników. Rodzaj zakwaterowania różni się w zależności od pracodawcy. Zakwaterowanie zazwyczaj nie jest bezpłatne, ale jego cena jest znacznie niższa od regularnych cen wynajmu w regionie. Indywidualny rodzaj zakwaterowania omówisz z Poszukiwaczem Bohaterów podczas wideorozmowy.
 • Czy koszty dojazdu zostaną pokryte?
  Pokrycie kosztów dojazdu należy omówić indywidualnie z Poszukiwaczem Bohaterów (pracodawcą). W wielu przypadkach są one pokrywane przez pracodawcę.
 • Z kim mogę się skontaktować, jeśli mam problem?
  Masz pytania dotyczące statusu Twojej aplikacji lub ofert pracy? To wyślij nam e-mail na adres info@bohater-sezonu.pl, a my postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie tak szybko, jak to możliwe. W razie jakichkolwiek problemów na miejscu będziesz miał do dyspozycji osobę kontaktową w firmie. Twój Poszukiwacz Bohaterów udzieli Ci stosownych informacji na ten temat.
 • Co, jeśli nie będę czuł się komfortowo u mojego pracodawcy?"
  W zawartej umowie o pracę określony jest okres próbny, w przeciwnym razie obowiązują ustawowe okresy wypowiedzenia. Najlepiej jest skontaktować się z osobą kontaktową na miejscu, która z pewnością będzie w stanie znaleźć rozwiązanie.
 • Czy zostanę obciążony kosztami za pośrednictwo?
  Nie. Nasza usługa jest bezpłatna dla Bohaterów Sezonu.
 • Czy obowiązuje wiek minimalny?
  Minimalny wiek do wykonywania naszych prac sezonowych to 18 lat.
 • Jakie dokumenty są mi potrzebne?
  Należy mieć ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty) oraz ubezpieczenie zdrowotnego.

Kontakt

Ochrona dan

Warunki serwisowe

Imprint

Trademark and Copyright 2021: MedOblige GmbH

bottom of page